Závodní činnost judisty

Závodní činnost judisty je možná po získání bíložlutého pásku u mláďat a žlutého u žactva. Plně navazuje na fyzickou a taktickou přípravu na tréninku.Na závody musí mít každý člen platný průkaz judo s dodatkem na aktuální kalendářní rok a platnou zdravotní prohlídku. Za získané medaile a přeprané soupeře získává závodník body do naší klubové ankety o titul Judista roku. Velmi důležitá je pro závodníka podpora rodičů ať finanční (startovné, příspěvek na dopravu, kimono), tak osobní podpora a motivace (doprava na turnaje, povzbuzování, pochvala). Navíc na kariéru závodníka může v budoucnosti navázat kariéra trenéra nebo rozhodčího.

Zkoušky na KYU a DAN

Zkoušky na žákovské stupně pásků KYU je možno složit po zvládnutí předepsaných technik hodů, držení a škrcení. Judista začátečník nosí bílý pásek. Po složení zkoušky je oprávněn nosit pásek tmavší barvy. Proto v tělocvičně můžete vidět při tréninku všechny barvy pásků žluté, oranžové, zelené, modré a hnědé. Označení kyu začíná číslem 7 - což je bílý a s každým stupněm klesá až k hnědému pásku, což je 1. kyu. Čím vyšší stupeň pásku judista nosí, tím větší vážnost a úctu v klubu získal.

Zkoušky na mistrovské stupně DAN jsou vrcholem kariéry judisty a jejich označení začíná číslem 1 a zvyšuje se s vyššími stupni. Tato zkouška probíhá dle stovky let daného ceremoniálu a judista nepředvádí jen jednotlivé chvaty, ale celé přesně dané sestavy chvatů, držení, škrcení, páčení a sebeobrany tzv. "kata".

Judo je cesta na celý život.

Pro členy

Popis: Anonymní a urážlivé příspěvky budou vymazány.
Datum založení 9.6.2011 10:35:34 Počet příspěvků 5
Uživatel jdc Poslední příspěvek 7.4.2015 12:03:04
Zobrazuji 1 - 0 / 0